Chemická odolnost nabízených materiálů

Při výběru správného materiálu ať už pro malou zahradní pergolu nebo velkou průmyslovou halu je dobré si také položit i otázku, jak moc je dané zboží odolné různým chemickým vlivům. 

Z tohoto důvodu jsme do každého detailu produktu v záložce "Materiály ke stažení" zařadili i seznam možných chemikálií, které by mohly ovlivnit kvalitu vybraného materiálu. Jsou mezi nimi například kyselina chromová, chlór, čpavek, aceton, etyl nebo chlorid vápenatý, jenž se hojně využívá v potravinářském průmyslu.

Všechny nabízené materiály mají tyto seznamy s výsledky testování a prohlédnout či stáhnout si je můžete v každém detailu produktu v "Materiálech ke stažení" jak již bylo uvedeno výše. Dokumenty mají vždy název "Chemická odolnost + název produktu", pouze u sklolaminátu je jeho chemická odolnost v dokumentu s názvem "Technické údaje sklolaminátu". 

Pokud se tedy rozhodujete, jaký materiál si pro svou stavbu zvolíte, doporučuje důkladně tyto cenné informace prostudovat, předejte tak mnoha případným komplikacím. 

Ukázka protokolu chemické odolnosti desek Marlon a Suntuf

Chemická odolnost materiálu