Lehkost a pevnost materiálů

Jestli patříte mezi domácí kutily a rádi zvelebujete a vylepšujete svůj dům i zahradu, jistě přemýšlíte nad každým krokem, který v tomto směru uděláte. To se týká především malých domácích staveb jako jsou garážová stání, pergoly nebo zastřešení verand a teras. 

Kromě ceny a kvality jsou pro výběr materiálu na tato zastřešení důležité i technické vlastnosti jako je maximální míra zatížitelnosti, aby vám pracně vyrobená stříška nepraskla pod náporem sněhu a dalším důležitým faktorem může být i záruka

Oproti klasickým střešním krytinám jako jsou pálené, betonové nebo břidlicové tašky mají naše materiály výhodu lehkosti, což výrazně snižuje nárok na nosnost konstrukcí. Můžete namítnout, že lehké jsou i asfaltové šindele a vypadají lépe, nicméně i tyto šindele je potřeba nejdříve na něco položit a tímto se i mění náročnost na konstrukci samotného zastřešení, nehledě na to, že spotřebujete více materiálu, než když k zastřešení použijete desky z naší nabídky. 

V posledních letech je kromě polykarbonátu stále více populární také sklolaminát, který v minulosti prošel řadou inovací a využít lze nejen na střechy a stříšky. 

Téměř všechny nabízené materiály mají také prodlouženou záruku a pokud by vás zajímaly bližší technické informace či způsob montáže, je vám k dispozici nejen naše poradna, ale také si potřebné informace můžete pročíst u každé desky v oddílu "Materiály ke stažení". 

Kdo by se obával, že si nevybere ten správný materiál, může využít našeho zákaznického servisu a nechat si poradit. 

Zapomeňte tedy na těžkosti a namontujte si stříšku lehce.

Sklolaminát