Na co si dát pozor při výběru polykarbonátových desek

  • Kvalitní polykarbonát má prodlouženou záruku

Polykarbonát splňující všechny normy zajišťující jeho kvalitu má prodlouženou záruku a dobrý prodejce je tedy schopen tuto záruku nabídnout. 

  • Pravidelný řez polykarbonátových desek

Stlačené, otřepané či nepravidelné konce desek značí špatnou manipulaci při jejich řezání. Pro řez polykarbonátu se používá speciální pila a výše uvedené nedostatky napovídají, že desky byly krájeny, nikoliv řezány touto pilou.  

  • Jemná krupička v polykarbonátu

Pokud se při výrobě polykarbonátu použijí recyklované plasty, které mají jinou teplotu tavení než granule polykarbonátu, vznikne v jeho struktuře jemná krupička. Tento jev taktéž značí, že polykarbonátové desky nejsou stoprocentně kvalitní.

  • Krystalická čistota polykarbonátových desek

Mírně nažloutlá barva PC desky je jasná záruka toho, že se jedná o nekvalitní výrobek. 

  • Ani standardy ISO vždy nezaručí úplnou kvalitu 

Potisk na fólii polykarbonátových desek informuje, že jsou certifikované podle světových standardů ISO a dalších mezinárodních potvrzení kvality, nicméně bez uvedení výrobce je téměř nemožné tyto údaje ověřit. 

Velmi často uváděné ISO 9001:2000 pouze potvrzuje, jak byl produkt vyroben a skladován, bohužel již neuvádí, z čeho opravdu byl vyroben.

Informace, že PC desky vydrží i 60°C je taktéž zavádějící. Kvalitní polykarbonát má totiž vydržet teplotu až 120°C.

Závěrem je tedy nutno říci, že je velmi důležité, aby byl na polykarbonátových deskách uveden jejich výrobce. Pokud tomu tak není, jedná se s největší pravděpodobností o nekvalitní výrobek. 

Jak vypadá v praxi srovnání kvalitního a nekvalitního polykarbonátu můžete vidět v naší videogalerii

 

Rozdíl polykarbonát