Správné skladování materiálů

V mnoha případech nelze dodané zboží rovnou použít na konkrétní montáž nebo stavbu a je nutné jej nějakou dobu nechat uskladněno, než dojde k samotnému zpracování. 

Pro různé typy dodávaného materiálu jsou i odlišné podmínky skladování. 

Komůrkové polykarbonátové desky:

  • Základem je umístění na rovnou plochu nebo na dřevěnou paletu. Minimální šířka nosných prken by měla být 10 cm s roztečí 100 cm.
  • Důležitá je ochrana před sluncem, větrem a deštěm – doporučujeme překrýt světlou plachtou nebo fólií. Polykarbonátové desky jsou opatřeny ochrannou fólií a při jejich delším skladování na přímém slunci (zhruba 14 dní) může dojít k nevratnému přitavení této fólie k deskám a tudíž k jejich znehodnocení.
  • V případě, že máte desky již dodány a zabaleny na paletách, mohou být uskladněny venku. Při odběru jednotlivých kusů materiálu je potřeba zachovat oba výše zmíněné body a současně je uskladnit pod přístřešek.

Vlnité sklolaminátové desky, vlnité a ploché role ze sklolaminátu:

  • I tento typ materiálu je potřeba skladovat na rovné ploše nebo paletě v zastíněném prostoru a překryté bílou neprůhlednou fólií.
  • Zboží chraňte zejména před přímým slunečním zářením a teplotou nad 60°C. Sluneční záření v kombinaci s vysokou teplotou mohou totiž velice nepříznivě ovlivnit kvalitu desek a rolí narovnaných na sobě. Za určitých podmínek může dojít až k deformaci desek. Pokud skladujete několik vrstev materiálu na sobě bez doporučeného zakrytí, vzniká nebezpečí samovznícení vlivem čočkového efektu.
  • Materiál chraňte před nepříznivými vlivy počasí (vítr, déšť), nepokládejte jej na trávník a po deskách či rolích nechoďte.
  • Výše uvedená doporučení neplatí pro trapézové sklolaminátové desky.

Vlnité a trapézové polykarbonátové desky Hobby:

  • U těchto typů materiálů doporučujeme zachovat stejné podmínky skladování jako u sklolaminátu.

Všechny výše zmíněné podmínky skladování a jejich rozšířené znění jsou uvedeny také v návodech na použití u konkrétních materiálů. 

Správné skladování materiálů