Polykarbonát > Jak vybrat správný materiál

Jak vybrat správný materiál

Jednou z nejdůležitějších věcí pro správný výběr materiálu je přesné určení, jakou funkci má splňovat. Některé materiály jsou např. citlivé na různé chemikálie a jejich využití pro určité formy staveb tedy není vhodné.

Příkladem je komůrkový polykarbonát, který právě díky své citlivosti na chemii nedoporučujeme do prostředí, kde se vyskytuje čpavek, především hospodářské budovy, kde je hodně močoviny, zejména pak u chovu prasat a krav. Pro tento typ budov je vhodnější sklolaminát, který je chemicky vysoce odolný. Naopak u zastřešení jízdáren či koňských stání je možno využít právě polykarbonát.

Dalším příkladem je správně zvoleného materiálu je zastřešení domácích pergol, kde nechcete, aby vás oslňoval přímý sluneční svit. V tomto případě doporučujeme trapézové polykarbonátové desky Marlon CSE original, které jsou opratřeny jemnou či hrubší krupičkou, která způsobuje rozptyl světla.

Potřebujete poradit s výběrem materiálu? Kontaktujte nás - info@polykarbonat-expert.cz

Jak vybrat správný materiál

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"