Polykarbonát > Na co si dát pozor při výběru polykarbonátových desek

Na co si dát pozor při výběru polykarbonátových desek

Kvalitní polykarbonát má prodlouženou záruku

Polykarbonát splňující všechny normy zajišťující jeho kvalitu má smluvní prodlouženou záruku a dobrý prodejce je tedy schopen tuto záruku nabídnout. Obvyklá smluvní prodloužená záruka je 10 let na nerozbitnost krupobitím a není ničím podmíněna. Ani sílou desky, ani určitým počtem proražených děr z deseti pokusů při testu krupobití. Závadou je přece byť i jediná díra, protože pak deskou teče.

Pravidelný řez polykarbonátových desek

Stlačené, otřepané či nepravidelné konce desek značí špatnou manipulaci při jejich řezání. Pro řez polykarbonátu se používá speciální pila a výše uvedené nedostatky napovídají, že desky byly krájeny, nikoliv řezány touto pilou.  

Jemná krupička v polykarbonátu

Pokud se při výrobě polykarbonátu použijí recyklované plasty, které mají jinou teplotu tavení než granule polykarbonátu, vznikne v jeho struktuře jemná krupička. Tento jev taktéž značí, že polykarbonátové desky nejsou stoprocentně kvalitní.

Krystalická čistota polykarbonátových desek

Mírně nažloutlá barva PC desky je jasná záruka toho, že se jedná o nekvalitní výrobek. 

Ani standardy ISO vždy nezaručí úplnou kvalitu 

Potisk na fólii polykarbonátových desek informuje, že jsou certifikované podle světových standardů ISO a dalších mezinárodních potvrzení kvality, nicméně bez uvedení výrobce je téměř nemožné tyto údaje ověřit. Velmi často uváděné ISO 9001:2000 pouze potvrzuje, jak byl produkt vyroben a skladován, bohužel již neuvádí, z čeho opravdu byl vyroben. Informace, že PC desky vydrží i 60°C je taktéž zavádějící. Kvalitní polykarbonát má totiž vydržet teplotu až 120°C.

Závěrem je tedy nutno říci, že je velmi důležité, aby byl na polykarbonátových deskách uveden jejich výrobce. Pokud tomu tak není, jedná se s největší pravděpodobností o nekvalitní výrobek.

Srovnání polykarbonátu

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"