Polykarbonát > Komůrkový polykarbonát

Komůrkový polykarbonát

Komůrkový polykarbonát, někdy též nazývaný dutinkový polykarbonát získal své jméno díky profilu na řezu desky. Jde o speciálně vytvarované komůrky, kterých může být až 10 v závislosti na síle desky a počtu stěn.

Komůrkový polykarbonát je odolný vůči krupobití, má silný UV filtr (tj. na slunci nežloutne, nekřehne) a díky dutinkové konstrukci má výborné tepleně izolační vlastnosti. Tento téměř nerozbitný materiál běžně snese teploty 100°C, krátkodobě i do 130°C. Nepraská ani vlivem mrazu.

Ukázka průřezu dvoustěnné desky s 1 komůrkou

Řez deskou

Rozměry u komůrkového polykarbonátu jsou vždy uváděny takto: šířka (kolmo přes komůrky) x délka (po komůrkách). Směr komůrek by měl být vždy rovnoběžný se směrem spádu vody po deskách.

Jak poznáte kvalitní komůrkový polykarbonát?

Na trhu je mnohu různých druhů polykarbonátů, ale jen ty původem z Evropy mají uvedené vynikající parametry a dlouhou životnost. Desky především z asijské produkce jsou velice problematické a obsahují velký podíl opakovaně použitých plastů a proto vydrží řádově mnohem méně.

Kvalitní polykarbonát

Podívejte se na video, které natočil náš sesterský eshop www.SKLENIK-EXPERT.cz - odkaz na Youtube

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"