Polykarbonát > Maximální zatížení materiálu

Maximální zátížení materiálu

Váha zátěže je důležitá u všech našich materiálů. Přečtěte si, jak zjistíte možnou kritickou hranici, která může být nebezpečná pro vaši pergolu či garážové stání.

Nejvyšší hodnota, která nesmí být překročena jakýmkoliv dalším zatížením se nazývá maximální zatížitelnost materiálu.

Tato hodnosta se udává v kN/m2 (kilonewton na metr čtvereční) a jedná se především o zatížení desek (ať už polykarbonátových, sklolaminátových nebo z plexiskla) sněhem.  

V naší republice je 8 sněhových oblastí a pro každou je určené maximální zatížení sněhem. Do jaké sněhové oblasti patříte najdete na těchto stránkách: snehovamapa.cz.

Zde nejsou hodnoty udávané v kN, ale v kPa – vztah mezi těmito jednotkami je 1:1, to znamená, že např.0,7kN = 0,7kPa.
Pokud se může na pergolu dostat další sníh např. z přiléhající střechy, tak se zatížení na pergolu zvyšuje a je nutné s tím počítat.

Zjistěte si, ve které sněhové oblasti se nacházíte kliknutím na obrázek níže:

Mapa

Ke každému námi nabízenému materiálu také existují zátěžové tabulky, ve kterých zjistíte, jak moc lze zvolený materiál zatížit, aby odolal a nepraskl. 

Jak zjistit potřebné hodnoty:

Hodnoty v zátěžových tabulkách pro sklolaminát jsou udávány do zlomení materiálu, u ostatních je zohledněn bezpečnostní násobek.

Pokud tedy požadujete hodnotu zatížení 0,7 kN pro sklolaminát, je nutné si zvolit bezpečnostní násobek, např. 1,5 (nebo vyšší), tzn. 1,5 x 0,7 kN = 1,05 kN a pro tuto hodnotu budu hledat v zátěžové tabulce patřičnou rozteč.

U ostatních materiálů můžete použít hodnoty v zátěžových grafech, nebo tabulkách. Pokud tyto tabulky nenajdete v záložce „Materiály ke stažení" v detailu produktu, napište si o ně na emailovou adresu info@polykarbonat-expert.cz.

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"