Polykarbonát > Polykarbonát

Polykarbonát

Polykarbonáty patří mezi termoplastické polymery čili termoplasty. Snadno se zpracovávají např. vstřikováním nebo lisováním za tepla. Mají dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu a dobré optické vlastnosti. Patří proto mezi komoditní plasty.

Název polykarbonátů je odvozený od funkčních karbonátových (uhličitanových) skupin (-O-(C=O)-O-), které v jejich řetězci spojují monomerní jednotky.

Syntéza polykarbonátu

Polykarbonat

Polykarbonát se používá např. jako materiál pro výrobu domácího i laboratorního nádobí, elektronických přístrojů, displejů, osvětlení apod. Je také základním materiálem pro výrobu kompaktních disků. Rovněž skla ochranných brýlí, zejména vojenských s balistickou odolností jsou převážně vyrobena z polykarbonátu.

Informace byly čerpány ze stránek Wikipedia.cz.

Polykarbonátové desky

V běžné praxi se setkáváme zejména s polykarbonátovými deskami. Tyto desky jsou plastové pláty vyrobené z polykarbonátu. Využívají se zejména ve stavebnictví a zahradním průmyslu. Mezi konkrétní produkty vyrobené z polykarbonátových desek patří skleníky nebo zahradní přístřešky, zastřešení garážových stání apod… Dle potřeby se vyrábějí v různých tloušťkách. 

Životnost polykarbonátu v průmyslovém a zahradním využití může být 20 až 35 let v závislosti na okolním prostředí. Díky UV filtru, který většinou na jednom povrchu obsahují, jsou odolné vůči slunečním paprskům a UV záření, takže n slunci nekřehnou ani nežloutnou.

Informace byly čerpány ze stránek Wikipedia.cz.

Polykarbonat

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"