Polykarbonát > Sklolaminát

Sklolaminát

Skloleminát je materiál skládající se ze dvou základních složek – ze skleněných vláken a polyesterové pryskyřice. Prakticky jde o téměř shodný materiál, který všichni znají ze sklolaminátových kánoí. Sklolaminátové desky vykazují perfektní mechanické vlastnosti. Díky obsahu skelného vlákna mají extrémní odolnost vůči zatížení sněhem a větrem. Desky ze sklolaminátu mají teplotu použití do 140°C.

Sklolaminát je obecně velice odolným materiálem vůči chemickému působení mnoha chemikálií. Pro tuto vlastnost je široce používán v zemědělství.

Běžné tvary námi nabízeného sklolaminátu

V našem eshopu nabízíme ploché rovné a vlnité role sklolaminátu.

Plochá role ze sklolaminátu Vlnitá role ze sklolaminátu

Dále nabízíme trapézové a vlnité desky.

Průhledná deska ze sklolaminátu Neprůhledná deska ze sklolaminátu

Výroba sklolaminátu

Sklolaminátové výrobky i polotovary se vyrábějí natíráním nebo stříkáním pryskyřice do formy. Sklolaminátové desky se odlévají mezi dvě PVC fólie a při zvýšené teplotě (kdy materiál zgelovatí) se tvarují. Skelná vlákna se do vrstvy pryskyřice za neustáleého míchání přisypávají. Vytvrzení probíhá v peci zvýšené teplotě. Aby se zabránilo tvorbě bublin, používá se někdy vakuové tváření.

NASTAVENí COOKIES

KROFTAS Czech s.r.o., Waltrova 1216/31, Plzeň, 318 00, ČESKÁ REPUBLIKA, email info@polykarbonat-expert.cz

KROFTAS CZECH s.r.o.
Kliknutím na Souhlasím se vším budou uloženy cookies funkční, výkonnostní, analytické i marketingové - dokážeme vám tak umožnit pohodlné používání webu, měřit funkčnost našeho webu i vás cílit reklamou. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na tlačítko "Podrobné nastavení"